₹ 230000 / Piece Get Latest Price
| Packing Type | Shrink Wrap |
| Machine Automation | Semi Automatic |
| Packing Capacity | 6 pack per min |
| Bottle Volume | 1 L |
| Pack Pattern | 4x2 |
| Film Material | LDPE |
| Power Consumption | 12 kW |
| Phase Type | Three Phase |
| Bottle Material | PET |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 800000 / Piece Get Latest Price
| Container Volume | 200-1000 ml |
| Production Capacity | 1200 bph |
| Number Of Cavities | 2 cavity |
| Bottle Type | PET bottle |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Preform Neck Size | 28 mm |
| Air Pressure | 25 bar |
| Power Consumption | 20 kW |
| Machine Type | Linear |
Minimum order quantity: 1 Piece
Nishit Teli (CEO)
Haarzeel Engineers Private Limited
A/14, Mahadev Estate 2 Ramol, CTM Ramol Road, Sharp Engineering, Ramol
Ahmedabad - 382449, Gujarat, India