Offering you a complete choice of products which include ro water plant machine, fully automatic mineral water plant, 120 bottle/min mineral water plant, fully automatic mineral water bottling plant, automatic mineral water bottling plant and packaged water treatment plants.
₹ 525000 / Piece Get Latest Price
| Machinery Type | RO Plant |
| Filling Capacity | 100 bottle/min |
| Production Capacity | 1000–2000 BPH |
| Container Type | Bottle |
| Plant Capacity | 2000 LPH |
| Water Purification Process | RO |
| Water Source Type | Borewell Water |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Warranty | 1 year |
| Bottle Size | 1–2 L |
| Filling Head Type | Rotary Filling |
| Treatment Technique | RO |
| Machine Material | SS304 |
| Phase | 3 Phase |
| Deliver Type | PAN India |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
This Compact Commercial RO Plant is perfect for hotels, schools, hospitals, and small businesses. It combines advanced filtration technology with a user-friendly interface to deliver consistent water quality while minimizing maintenance and operating costs."
₹ 310000 / Piece Get Latest Price
| Plant Capacity | 1000 LPH |
| Plant Type | RO Plant |
| Automation Grade | Automatic |
| Water Purification Process | RO |
| Filling Material | Mineral Water |
| Container Type | Bottle |
| Usage Type | Packaged Drinking |
| Warranty | 1 year |
| Power Source | Electric |
| Plant Accessories | PET Blowing Machine |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Three Phase |
| Bottle Size | 5 L |
| Installation Service | Provided |
| Raw Water Source | Borewell |
| Production Capacity | 24 BPM |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 18500000 / Piece Get Latest Price
| Plant Capacity | 8000 LPH |
| Filling Capacity | 120 Bottle/min |
| Bottle Size | 5 L |
| Automation Grade | Automatic |
| Bottle Material | PET |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 380 V |
| Water Purification Process | RO |
| Container Type | Bottle |
| Filling Type | Counter Pressure |
| Phase | Three Phase |
| Usage Type | Packaged Drinking |
| Installation Service | Provided |
| Application | Water Bottle Filling |
| Material | SS 304 |
| Frequecny | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2500000 / Piece Get Latest Price
| Material | SS |
| Application | Mineral Water |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Automation Type | Automatic |
| Capacity | 30 Bottle/min |
₹ 24000000 / Piece Get Latest Price
| Automation Type | Automatic |
| Material | SS |
| Application | Water |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Haarzeel |
₹ 850000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 40 BPM |
| Plant Type | Packaged drinking |
| Automation Grade | Automatic |
| Bottle Size | 1000 ml |
| Water Source | Borewell water |
| Filling Capacity | 2400 bph |
| Inlet TDS | Up to 500 ppm |
| Voltage | 55 kw |
| Frequency | 50 |
| Material | SS 304 |
| Usage | Bottle |
| RO Stage | Three stage |
| Installation Service | Yes |
| Plant Components | Filling Machine |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Zeel |
| Served In | Pan India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Nishit Teli (CEO)
Haarzeel Engineers Private Limited
A/14, Mahadev Estate 2 Ramol, CTM Ramol Road, Sharp Engineering, Ramol
Ahmedabad - 382449, Gujarat, India